Senaste Nytt

Föreningens egna digitala lottbutik

Som förening kan ni enkelt pynta er hemsida med Folkspels banners. Och är det sedan så att en besökare köper lott via er banner så tillfaller dessutom överskottet föreningen. Ett perfekt sätt att enkelt dryga ut föreningskassan utan större ansträngning!

Genom att lägga ut Folkspels banners på er webbsida hjälper vi helt enkelt er med försäljningen och att öka föreningens kassa. Det är nämligen så att allt överskott från försäljningen via er banner tillfaller just er förening, då de är knutna till ert kundnummer.

Som förening kan man välja om ni bara vill visa den digitala lottbutiken för BingoLotto, där ni tar del av överskottet som säljs just från er webbsida. Man kan också välja att visa upp banners för exempelvis prenumeration på Bingolotter eller Sverigelotten. Vid prenumeration kan den som signar upp välja att stötta er förening.

Ett annat bra tips är att välja att lägga banners på två ställen, och därmed visa både lottbutiken och andra typer av banners samtidigt. 

Läs mer om hur du genererar din förenings banners här

Lycka till med er digitala försäljning!

Tillbaka till startsidan